The QualGear CM1-B-100-P Cable Tie Mount is a pack of 100 durable black plastic saddle-type mounts designed for easy installation and effective cable management. With a screw hole diameter of 3.5mm and a tie mount hole width of 4.5mm, these mounts are perfect for organizing cables in various settings, ensuring a neat and professional appearance.
| Manufacturer | QualGear LLC |
| Part Number | CM1-B-100-P |
| Item Weight | 1.41 ounces |
| Product Dimensions | 4 x 4 x 1 inches |
| Country of Origin | China |
| Item model number | CM1-B-100-P |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Size | 1 Count (Pack of 1) |
| Color | Black |
| Style | Saddle Type Black 100 in Poly Bag |