🔒 Unlock next-level security with the Mantra MIS100V2 Iris Scanner — where precision meets speed.
| ASIN | B085Y9VM2D |
| Best Sellers Rank | #2,401 in Computers & Accessories ( See Top 100 in Computers & Accessories ) #1 in Scanners (Computers & Accessories) |
| Brand | MANTRA |
| Brand Name | MANTRA |
| Color Depth | 48 |
| Connectivity Technology | USB |
| Country of Origin | India |
| Customer Reviews | 4.0 out of 5 stars 1,248 Reviews |
| Item Dimensions D x W x H | 4D x 6W x 8H Centimeters |
| Item Type Name | Scanner |
| Item Weight | 140 Grams |
| Light Source Type | LED |
| Manufacturer | Mantra, Mantra Softech India pvt Ltd |
| Manufacturer Contact Information | Mantra Softech India pvt Ltd |
| Media Type | USB |
| Minimum System Requirements | Windows 7 |
| Model Name | MIS100V2 |
| Network Connectivity Technology | USB |
| Optical Sensor Technology | CMOS |
| Product Dimensions | 4D x 6W x 8H Centimeters |